Tote Bag IBS-TTB26-012
Product image 1
1 / 5
Tote Bag IBS-TTB26-012
  • Bag type: Tote Bag
  • Feature: One Compartment, One Zipper Pocket, Two Slit Pockets, Pouch
  • Closure Details: Zipper Closure
  • Uses/Event: Casual/ All Seasons
  • Color: Maroon
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Canvas
  • Details: Printed Canvas
Dimension:
  • Dimensions: 12” L x 16” W x 5.5” D
  • Strap Length & Type: 22” and Fixed
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guideline
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
    • Always test a small area before proceeding to clean the entire article
  • Bag type: Tote Bag
  • Color: Maroon
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Canvas
  • Details: Printed Canvas
Dimension:
Care Instructions:
-70%
Tote Bag IBS-TTB26-012
Description