Shoulder Bag IBS-SHB26-019
Product image 1
1 / 5
Shoulder Bag IBS-SHB26-019
  • Bag type: Shoulder Bag
  • Feature: One Compartment, Slit pocket, Zipper pocket
  • Closure Details: Zipper Panel
  • Uses/Event: Casual/ All season
  • Color: Fawn
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: Gold Hardware, Textured Material
Dimension:
  • Dimensions: 6” L x 8.5” W x 4” D
  • Strap Length & Type: 45” and Adjustable, Shoulder Strap: 19” and Fixed
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guideline
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
Always test a small area before proceeding to clean the entire article
  • Bag type: Shoulder Bag
  • Color: Fawn
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
Dimension:
Care Instructions:
Shoulder Bag IBS-SHB26-019
Description