Maroon Handbag IBS-HDB26-012
Product image 1
1 / 5
Maroon Handbag IBS-HDB26-012
  • Bag type: Hand Bag
  • Feature: Zipper/Slit Pocket/Central Zipper Compartment
  • Closure Details: Flap with buckle Closure
  • Uses/Event: Casual/ All season
  • Color: Maroon
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: Textured Material with gold ornaments
Dimension:
  • Dimensions:5” L x 10” W x 3” D
  • Strap Length & Type: 26” and Non-Adjustable/Shoulder Strap: 45”
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guidelines
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
    • Always test a small area before proceeding to clean the entire article.
  • Bag type: Hand Bag
  • Color: Maroon
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
Dimension:
Care Instructions:
-70%
Maroon Handbag IBS-HDB26-012
Description