Handbag IBS-HDB26-010
Product image 1
1 / 6
+1
Handbag IBS-HDB26-010
  • Bag type: Hand Bag
  • Feature: Zipper/Slit Pocket, Central Zipper Compartment
  • Closure Details: Flap Closure
  • Uses/Event: Casual/Semi-Formal/ All season
  • Color: Fawn
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
Dimension:
  • Dimensions: 6” L x 11.5” W x 3.5” D
  • Strap Length & Type: 45” and Adjustable/ Handle Strap: 10”
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guidelines
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
    • Always test a small area before proceeding to clean the entire article.
  • Bag type: Hand Bag
  • Color: Fawn
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
Dimension:
Care Instructions:
-70%
Handbag IBS-HDB26-010
Description