Dark Beige Tote Bag IBS-TTB26-017
Product image 1
1 / 7
+2
  • Bag type: Tote Bag
  • Feature: Zipper/Slit Pocket
  • Closure Details: Zipper Closure
  • Uses/Event: Casual/ All season
  • Color: Dark Beige
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: Contrast, Panels
Dimension:
  • Dimensions: 10” L x 19” W x 5” D
  • Strap Length & Type: 26” and Non-Adjustable
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guidelines
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
    • Always test a small area before proceeding to clean the entire article
  • Bag type: Tote Bag
  • Feature: Zipper/Slit Pocket
  • Color: Dark Beige
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: Contrast, Panels
Dimension:
Care Instructions:
-70%
Description