Blue Handbag IBS-HDB25-022
Product image 1
1 / 6
+1
Blue Handbag IBS-HDB25-022
  • Bag type: Hand Bag
  • Feature: Single compartment
  • Closure Details: Zipper
  • Uses/Event: Casual/ All season
  • Color: Blue
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: No Hardware
Dimension:
  • Dimensions: 8” L x 14” W x 5” D
  • Strap Length & Type: 22” and Non-Adjustable
Care Instructions:
  • Cleaning & Maintenance Guidelines
    • Keep Out of direct sunlight. Store in a cool, dry place when not in use.
    • Keep your bag in a dust bag or soft cloth pouch to protect it from dust and scratches.
    • Keep your bag away from rough surfaces or sharp items that could cause damage.
    • Always test a small area before proceeding to clean the entire article
  • Bag type: Hand Bag
  • Feature: Single compartment
  • Closure Details: Zipper
  • Color: Blue
Material & Craftsmanship:
  • Fabric Type: Faux Leather
  • Details: No Hardware
Dimension:
Care Instructions:
-70%
Blue Handbag IBS-HDB25-022
Description